Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Судски совет на Република Северна Македонија

Судови во Република Северна Македонија

  Пребарување одлуки

  Суд
  Број на предмет
  Датум
  _

  Сите вести

  • Соопштение од одржана јавна седница по предметот ВКЖ1-29/24

   Соопштенија за јавност  | 13.6.2024 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Советот за казниви дела при Врховниот суд на Република Северна Македонија, по одржаната јавна седница на ден 12.06.2024 година одлучи по предметот ВКЖ1-29/24, оформен по жалба на обвинетиот С.А., изјавена преку бранителот Митко Солаков, адвокат од Скопје. [повеќе]
  • Во Врховниот суд, врз основа на заложбите на Советот за отворено судство, подготвени се нови сервиси за социјалните права на граѓаните

   Новости  | 12.6.2024 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Преку националната платформа за интероперабилност во Врховниот суд подготвени се нови сервиси за размена на податоци кои граѓаните ги побаруваат во врска со остварувањето на нивните социјални права, кои наскоро ќе бидат ставени во функција. [повеќе]
  • Соопштение за одржување на јавна седница по предметот ВКЖ1-29/24

   Соопштенија за јавност  | 11.6.2024 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Jавна седница по предметот ВКЖ1-29/24 [повеќе]

  Сите вести