Статистика [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Статистика

Година
Опис Година Преземање
Завршна сметка за 2019
2020
Даночен биланс за 2018
2019
СПД - рекапитулар за 2018
2019
Посебни податоци-ДЕ за 2018
2019
Биланс на состојба за 2018 година
2019
Биланс на приходи и расходи за 2018 година
2019
Функционалната анализа на капацитетите на управното судство во Република Македонија
2018
Компаративна анализа на добрите практики за административна правда
2018
Посебни податоци-ДЕ
2017
Биланс на состојба за 2016 година
2017

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_

Најнови вести

 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Новости  | 24.7.2020
  Управен суд ги одби тужбите од сите политички партии [повеќе]
 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Новости  | 24.7.2020
  Интервјуто на Претседателот на Управен суд Г-дин Бурим Сејдини за телевизија 21tv [повеќе]
 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНА РАСПРАВА

  Новости  | 24.7.2020
  Управниот суд ја информира јавноста дека денешните јавни расправи по поднесените тужби од политичките партии: ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција “Обнова на Македонија”, Единствена Македонија и Коалиција “Никогаш Северна само Македонија” и Демократи [повеќе]

Сите вести