Годишен план за работа [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Годишен план за работа

 

Година
Опис Година Преземање
Правилник за внатрешна систематизација и организација
2021
Распоред за работа за претседателот на судот и судиите на Управен суд за 2021 година
2021
Програма за работа на Управен суд за 2021 година
2021
Распоред за работа за претседателот на судот и судиите на Управен суд за 2020 година
Распоред за работа за претседателот на судот и судиите на Управен суд за 2020 година
2020
Распоред за работа на вработените во судската служба на Управен суд за 2020 година
Распоред за работа на вработените во судската служба на Управен суд за 2019 година
2020

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_

Најнови вести

 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Новости  | 24.10.2021
  Тужбата на тужителот Движењето ОДЛУЧНО ЗА ПРОМЕНИ, изјавена против Решението на Државна изборна комисија УП1 бр. 11-28 [повеќе]
 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Новости  | 24.10.2021
  Тужбата на тужителот Коалиција АЛИЈАНСА за АЛБАНЦИТЕ и АЛТЕРНАТИВА од Тетово, изјавена против Решението на Државна изборна комисија УП1 бр. 11-27 [повеќе]
 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Новости  | 24.10.2021
  На ден 24.10.2021 година со почеток во 20.00 часот во судница 1 ќе одржи јавна расправа по поднесената тужба од Движење ОДЛУЧНО ЗА ПРОМЕНИ УРП.бр.41/21 [повеќе]

Сите вести