Судски буџет [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Судски буџет

Година
Опис Година Преземање
Одлука за пренамена на средства од Буџетот за 2019 година, програма 30, за категорија 42
2019
Измена на Единствениот годишен план за вработување за 2019 година
2019
Одлука за усвојување на Измена на Единствениот годишен план за вработување за 2019 година
2019
Одлука за измена и дополнителна распределба на средства од Буџетот за 2019 година, програма 20, сметка 631
2019
Одлука за дополнителна распределба на средства од Буџетот за 2019 година, програма 20, сметка 603/637
2019

Најнови вести

 • Соопштение од 326-та седница одржана на ден 13.12.2019 година

  Соопштенија за јавност  | 13.12.2019
  Судскиот совет на Република Северна Македонија известува дека на 326-та седница одржана на ден 13.12.2019 година, одлучи за следното... [повеќе]
 • Информација

  Соопштенија за јавност  | 12.12.2019
  Во рамки на ИПА проектот „Подршка на правосудниот процес во реформскиот сектор“ подржан од Европската унија, Судскиот совет на РСМ на 5 и 6 декември одржа работилница... [повеќе]
 • Информација

  Соопштенија за јавност  | 03.12.2019
  Во рамки на проектот „Посета на Државни институции“ основното училиште “Никола Вапцаров“ од Скопје го посети Судскиот совет на Република Северна Македонија... [повеќе]

Сите вести