Управен суд Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Најнови вести

 • Новости  | 10.7.2020 | Управен суд

  БЛАГОДАРНОСТ

  Управниот суд изразува БЛАГОДАРНОСТ на Министерството за здравство на РСМ, Институтот за јавно здравје на РСМ и Центарот за јавно здравје-Скопје [повеќе]
 • Новости  | 07.7.2020 | Управен суд

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  На ден 06.07.2020 година Претседателот на Управен суд, г-дин Бурим Сејдини, одржа on-line состанок со тимот од канцеларијата на ОБСЕ/ОДИХР во Скопје [повеќе]
 • Новости  | 29.6.2020 | Управен суд

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Управниот суд ги известува граѓаните на Република Северна Македонија, дека во саботата и неделата (на 27.06.2020 година и 28.06.2020 година) а во врска со COVID-19 [повеќе]
 • Новости  | 15.6.2020 | Управен суд

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Управниот суд ги известува граѓаните на Република Северна Македонија, дека и покрај сите укажувања и апели до надлежните органи за обезбедување на минимални услови за примена на новиот Закон за управните спорови [повеќе]
 • Новости  | 08.6.2020 | Управен суд

  Месечен извештај за работата на Управен суд за месец мај 2020 година

  Управниот суд, на седницата на судии одржана на ден 04.06.2020 година, ги усвои Извештаите за работа на судот за месец мај 2020 година. [повеќе]

Сите вести

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_