Виш управен суд на Република Македонија Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Најнови вести

 • Известувања, Новости, Соопштенија за јавност  | 07.11.2019 | Виш управен суд на Република Македонија

  Резултати од Административна селекција по Јавен оглас бр.1/2019

  Листа со шифри на кандидати од административна селекција и информација за испит за судски службеник по Јавен оглас бр.1/2019 [повеќе]
 • Известувања, Новости, Соопштенија за јавност  | 14.10.2019 | Виш управен суд на Република Македонија

  РАНГ ЛИСТИ НА ВИСОКООБРАЗОВНИ УСТАНОВИ

  Во врска со објавениот јавен оглас бр.1/2019 на Виш управен суд [повеќе]
 • Известувања, Настани, Новости, Соопштенија за јавност  | 10.10.2019 | Виш управен суд на Република Македонија

  Јавен оглас бр.1/2019

  Јавен оглас за вработување на судски службеници во Виш управен суд [повеќе]
 • Новости  | 23.9.2019 | Виш управен суд на Република Македонија

  Известување за отворен ден во Вишиот управен суд по повод Европскиот ден на правдата

  ПО ПОВОД ЕВРОПСКИОТ ДЕН НА ПРАВДАТА, 25 ОКТОМВРИ 2019 ГОДИНА (ПЕТОК) Е ОТВОРЕН ДЕН ЗА ГРАЃАНИТЕ НА РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ВО ВИШИОТ УПРАВЕН СУД [повеќе]
 • Известувања, Новости, Соопштенија за јавност  | 18.6.2019 | Виш управен суд на Република Македонија

  Известување за учество на конференција

  Министерството за правда во соработка со Амбасадата на Соединетите Американски Држави, на ден 17.06.2019 година, во хотелот Холидеј Ин во Скопје, организираа Конференција на тема „Право на независен и непристрасен суд“, на која земаа активно учество Претседателот на Виш управен суд – Лидија Ивановска и советник информатичар Љупка Илиеска. [повеќе]

Сите вести

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_