Судски буџет [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Судски буџет

Година
Опис Година Преземање
Измена на Единствениот годишен план за вработување за 2019 година
2019
Одлука за усвојување на Измена на Единствениот годишен план за вработување за 2019 година
2019
Одлука за измена и дополнителна распределба на средства од Буџетот за 2019 година, програма 20, сметка 631
2019
Одлука за дополнителна распределба на средства од Буџетот за 2019 година, програма 20, сметка 603/637
2019
Измена на Годишна програма за капитални расходи од Буџет - судска власт за 2019 година, категорија 48
2019

Најнови вести

 • Информација

  Соопштенија за јавност  | 03.12.2019
  Во рамки на проектот „Посета на Државни институции“ основното училиште “Никола Вапцаров“ од Скопје го посети Судскиот совет на Република Северна Македонија... [повеќе]
 • Соопштение за 326-та седница на Судски совет на РСМ - 13.12.2019 година

  Соопштенија за јавност  | 03.12.2019
  Судскиот совет на Република Северна Македонија ќе одржи седница на ден 13.12.2019 година (петок) со почеток во 9,30 часот во салата на Судскиот совет на Република Северна Македонија со следниот:... [повеќе]
 • Соопштение

  Соопштенија за јавност  | 02.12.2019
  Соопштение [повеќе]

Сите вести